DAĞITIM

 

Zincir market dağıtım sistemleri ile zamandan ve enerjiden tasarruf sağlarsınız.

Ürünlerini bu satış noktalarına ulaştırmak isteyen firmalar Zincir Market Dağıtım Sistemi hizmeti veren lojistik firmalarını kullanarak dağıtım maliyetlerini düşürebilir, ürünlerini güvenli bir şekilde zincir marketlere ulaştırabilirsiniz. Zincir market sistemi yönetimini en iyi şekilde temsil eden bu sistem sayesinde ürün tedarikçilerinin sıkıntılarının tamamı ortadan kalkmaktadır.

 

Zincir Marketlere aynı araçta bir çok markanın ürününü taşıyabilir, her dağıtım noktasına bir veya gün boyunca birden fazla dolu araçlık yük hacmine ulaşarak, çok boşaltmalı araçlara nazaran ciddi maliyet avantajı sağlamaktasınız.

Zincir market lojistik sisteminde, birden fazla markanın ürünlerini çok daha büyük hacimli frigo araçlarla taşıyabilir, hem taşıma hem de dağıtım noktalarında süratli bir şekilde transfer gerçekleştirirsiniz..

Inhouse soğuk dağıtım yapmaya çalışan firmalar, dağıtım noktası bazında az miktarda ürünleri bulunduğunda aynı araçta 3-10 noktanın malını birleştirirler ve parsiyel dağıtım yöntemini seçerler. Genelde araçlarını yarı dolu gönderirler. Bu sistem, taşımalarda hem gereksiz kilometre olmasını sağlar, hem de çoklu boşaltmalarda ekstra kilometre yaparak maliyetlerini arttırır. Kullanılan aracın şoför, araç kira, kontrol masrafı ve yönetim zorluğu gibi diğer detaylara bakıldığında, aslında üretim firmalarının lojistiklerini kendilerinin yapmasının avantajlı olmadığı açıkça görülebilmektedir.

TOPTAN VE MAĞAZACILIK

 

Teknoliva Bilişim Sistemleri, toptan mağazacılık yapan firmaların karşılaştığı büyük küçük tüm sorunlarını, 20 yılı aşkın tecrübesiyle çözebilmek adına pek çok firmayla birebir görüşmeler yaparak çözüm arar.

Mağazalar müşterilerin taleplerine hızla cevap verebilmelidir. Eksiye düşen/biten azalan ürünlerin zamanında takviye edilmesi için mağaza içinde görevli bulunması gerekir sürekli olarak bu ürünlerin tespitiyle ilgilenmesi gerekir. Bu da normal şartlarda hem işin aksamasına hem de hem de hatalar yapılmasına sebep olmaktadır.

Teknoliva Bilişim Sistemleri telefon trafiğinin ve yoğunluktan doğan yanlışlıkların ortadan kaldırılması için hazırlanan envanter listesinden, bütün mağazalar ve fabrika stokları tek pencerede görülebiliyor rahatlıkla izlenebiliyor. Mağazalardaki kritik stoklar belirlenebiliyor.

Teknoliva Bilişim Sistemleri satış modülüyle, tüm mağazaların satışları tek bir pencereden kontrol edilebilmekte ve mağazalarda gerçekleştirilen günlük satış takip edilebilmektedir. Hangi müşteriye, hangi üründen, ne kadar ürün satıldığı izlenip, raporlanabilmektedir. Satışlar aylık ve yıllık bazda izlenebilir, bu süre içinde hangi ürünün daha çok satıldığı, hangi müşteriden daha fazla kar edildiği rahatlıkla görülebilmektedir.

DEPO VE AMBAR YÖNETİMİ

 

Malzeme işleme performansınızı ve iş gücü üretkenliğinizi artırın, alan kullanımını en üst düzeye çıkarın ve çok kanallı sipariş yönetimini destekleyin.

  • Gerçek zamanlı stok görünürlüğü, daha yüksek ambar doğruluğu ve daha düşük emniyet stok düzeyleri ile stok maliyetlerinizi azaltın
  • Sistem tarafından yönetilen etkinlikler, malzeme işleme ünitelerine tam destek, evrak ve manuel veri girişinin ortadan kaldırılması ile iş gücü üretkenliğinizi iyileştirin
  • Müşterilerinizin her yerden satın alabilmeleri, sipariş yönetimi sağlayabilmeleri ve iade yapabilmeleri için çok kanallı talep ve yürütme süreçlerine destekte bulunun.

 

İş gücü verimsizliklerinizi azaltmaya, genel performansı artırmaya ve doğruluğu iyileştirmeye yardım etmek için operasyonlarınız ve iş gücünüz konusunda daha fazla görünürlük sahibi olun.

  • KPI’lar ile nicelendirilebilir hedeflere göre iş gücü performansınızı yönetin ve takip edin
  • Ambar görevleri ve katma değerli servis etkinlikleri için malzeme işleme hedeflerinizi doğru bir şekilde belirleyin
  • Maliyet merkezi, iş grubu, iş alanı ve süreç türüne göre görev tamamlama sürelerinizi ölçün ve üretkenliğinizi analiz edin
  • Ambar ve mağaza içi operasyonların etkinliğinizi üst düzeylere çıkarın

 

Yönettiğiniz tesis veya tüm entegre lojistik ağınız için ambar operasyonları ve temel performans göstergeleri konusunda özet görüşler için bize danışabilirsiniz.

  • Akıllı panolar gerçek zamanlı analiz, raporlama ve alarm yönetimi olanağı sağlar
  • Daha doğru düzeyde stok görünürlüğü kazanın, ambar hacmini analiz edin, ambar operasyonlarınızı izleyin
  • Raporlama, analiz, uyarı ve programlama becerilerinden yararlanın

SAHA SİPARİŞ VE SATIŞ

 

SAHA SATIŞ – SİPARİŞ PROGRAMI, Sıcak Satış yapabilmenizi, Sipariş Toplayabilmenizi, Tahsilat Alabilmenizi ve tüm personeli kontrol edebilmenizi sağlayan mobil uygulamadır. Saha Satış – Sipariş Otomasyonuyla satış temsilcilerinin, plasiyerlerin sahadan merkeze, merkezden sahaya güncel bilgileri alıp, göndermeleri mümkün kılar. Merkezle aynı anda doğru ve güncel stok bilgileriyle çalışmaktadır. GPRS alt yapısıyla gönderilen bilgiler aynı anda sisteme ulaşır, hemen işleme konur ve bu sayede zaman kaybı en aza indirgenmiş olur. SAHA SATIŞ – SİPARİŞ OTOMASYONUNUN hızlı, doğru ve güncel çalışması sayesinde müşteri memnuniyeti artar ve rakiplere karşı büyük avantaj sağlanır. Satış ekiplerinizin siparişleri merkeze ulaştırmak için harcadığı zaman minimuma iner. Ayrıca ulaşım masrafları düşer, telefon ve faks giderleri azalır. Siparişleri anında aktarabilir. Tüm siparişleri raporlayabilir. Siparişlerin depodan teslimat aşamasına kadar her aşamada izleme imkanı sunar.

ÖZELLİKLERİ

GPS üzerinden satıcının uğradığı carilerin takibi,

GSM şebekesi sayesinde istendiğinde veri gönderip alabilme, anlık sipariş, tahsilat işlemleri yapabilme, carilerin bakiyeleri ve stok miktarlarını güncelleyebilme,

Carilerin rut takibi ile gidilmeyen veya rut dışı gidilmiş olanların raporunu alabilme,

Ziyaret girişinde cari barkodu kullanabilme,

Carilerin hareket raporları,

Nakit/Kredi Kartı/Çek/Senet tahsilat alma ve makbuz basma,

Fiyatlara, kampanyalara ve iskontolara müdahale edebilme,

Gün sonunda fatura, sipariş, tahsilat, stok, ziyaret vs. raporu alabilme,

Her plasiyer için parametreler yardımıyla ayrı kullanıcı menüleri tanımlayabilme,

Araç stok sayımı, araçlar arası ürün transferi,

İki yazıcı tanımlayarak Fatura ve İrsaliyeleri ayrı, Tahsilat, Depo transfer ve diğer raporları ayrı yazıcıdan alabilme.